Dariusz Miliński - obrazy

Dariusz Miliński Dariusz Miliński

Dariusz Miliński - obrazy

Wystawa prac Dariusza Milińskiego – prezentacja najnowszych obrazów artysty, ilustrujące nieomal teatralny, sposób życia społeczności, w której żyje i tworzy.

Jestem żołędziowo-kasztanowym ludkiem, mieszkającym sobie w dziupli, wybudowanej własną energią, własną fantazją, sposobem. Dziupla moja jest moim światem, moją przyjemnością.
Moja rodzina, wszystko jest w tej dziupli. Jestem sobie ludkiem takim, który coś tam sobie uprawia, drapie w ziemi, często na płótnie, ale bez jakiegoś takiego apetytu na powagę świata.

Darek Miliński

Data i miejsce wystawy

30.VI Galeria „Pod Okiem”, ul. Grójecka 79 - godz. 18:00, Dariusz Miliński - obrazy (wystawę można zwiedzać do 27 lipca br.)

Dariusz Miliński urodził się 10 lipca 1957 roku w Cieplicach k. Jeleniej Góry. Artysta plastyk, malarz, scenograf, twórca plakatów, aktor, animator kultury, twórca grupy artystycznej Pławna 9. Uczestniczył w ponad 200 wystawach indywidualnych, m.in. w Polsce, Niemczech, Belgi, Francji i USA. Jego prace znajdują szeroki krąg odbiorców i zasilają znamienite kolekcje prywatne i publiczne. Tworzy używając techniki olejnej, sam produkuje ramy do swoich obrazów.

Jest jednym z tych niewielu, dla których nadal liczy się warsztat i umiejętności malarskie, co w połączeniu z bogatą wyobraźnią tworzy niesamowite, fantastyczne i bajkowe światy na jego płótnach. Szerokiej publiczności dał się poznać tworząc plakat do filmu Edi. Sukces filmu, jak i samego plakatu  spowodował, że obecnie ma na koncie kilka kolejnych realizacji, w tym do filmu Krzysztofa Krauzego Mój Nikifor.

U podnóża Gór Izerskich, w miejscowości Pławna, Miliński stworzył wioskę artystyczną – swoisty teatr sztuki, w której sam pracuje i mieszka. Zaprasza do niej przyjaciół z całego świata, tak zawodowych artystów, jak i amatorów sztuki. Organizuje plenery malarskie i szereg innych wydarzeń nie tylko artystycznych. Wioskę tworzy na podobieństwo swoich obrazów, umieszczając w przestrzeni postaci znane z jego prac , opiekuje się dziećmi z okolicy, przygotowując dla nich przedstawienia i paczki świąteczne. W książce Urodzony na cmentarzu artysta spisał swoją biografię – „historię  niesamowitą, śmieszną i smutną zarazem, historię o artyście, który długo poszukiwał, by w końcu znaleźć swoje powołanie i miejsce na ziemi”.

Ostatnia modyfikacja: niedziela, 04 czerwiec 2017 17:43

Additional Info

  • Data: piątek, 30 czerwiec 2017

Festiwal na Facebook'u