Logo
Wydrukuj tę stronę

Teatr Pantomimy Mimo

Dom z moich snów |  foto: Paulina Staniaszek Dom z moich snów | foto: Paulina Staniaszek

Teatr Pantomimy Mimo (Polska)

Dom z moich snów

29 czerwca, godz. 21.00, Centrum Praskie Koneser

Teatr Pantomimy Mimo powstał w 2002 roku. Założony przez Bartłomieja Ostapczuka jako teatr jednego aktora szybko przekształcił się w zespół. Poszukiwania artystyczne aktorów Teatru Mimo zaowocowały wypracowaniem własnego języka teatralnego, w którym artyści starają się łączyć najważniejsze elementy sztuki kluczowych twórców i reformatorów współczesnej pantomimy.
W teatralnej pracy poprzez ruch i gest próbują wyrazić esencję uczuć i emocji, nie stroniąc przy tym od odrobiny absurdu. Pragną, by - przy zachowaniu zasad sztuki pantomimy - jedynymi granicami były granice ich wyobraźni.

Od 2002 roku teatr zaprezentował 12 premier w tym głównie spektakle sceniczne. Od 2010 roku teatr realizuje przedstawienia plenerowe, wierząc tym samym, że sztuka pantomimy jest w stanie w pełni zaistnieć również w innej przestrzeni niż budynek teatralny. Spektakle Teatru Mimo prezentowane są na festiwalach teatralnych w kraju i za granicą. Aktorzy teatru związani są z całorocznym Studiem Warszawskiego Centrum Pantomimy, gdzie od lat doskonalą swój warsztat, ucząc się sztuki współczesnej pantomimy. Występują również gościnnie na scenach teatrów dramatycznych i operowych Warszawy. Teatr Pantomimy Mimo jest częścią Warszawskiego Centrum Pantomimy, które wspiera rozwój tej sztuki w naszym kraju.

Z wypowiedzi reżysera:

„Naszym celem jest tworzenie spektakli bez granic. Po raz pierwszy w historii naszego teatru, połączymy pantomimę z teatrem maski. W tej pracy odnajdujemy język, który wykracza poza słowa. Język, który dostarcza rozrywki, ale też ekscytuje. Bazujemy głównie na teatrze pantomimy i gestów, w którym maski służyć będą jako łącznik do świata, poezji i obrazu. Ekspresyjne, precyzyjne, pełne życia - uchylają drzwi wyobraźni i przenoszą nas do świata, w którym wszystko jest możliwe. Działania aktorskie, zawierają elementy improwizacji, dając możliwość bezpośredniej interakcji z publicznością i angażowania jej do wykreowanego przez aktorów świata”.

Bartłomiej Ostapczuk

Dom z moich snów  to nieoczywista opowieść o sprawach pozornie codziennych. To galeria różnorodnych, często zabawnych postaci w prostej i zabawnej historii - „mozaice życia”.
Obserwujemy parę - dwoje ludzi niegdyś pełnych pięknych wzajemnych uczuć, dziś coraz bardziej względem siebie obojętnych. Wydarzy się jednak coś, co zmieni ten stan i otworzy nowy etap w ich relacji. Będzie to podróż poprzez wspomnienia, powolne odkrywanie samych siebie oraz rozumienie wszystkiego tego, co początkowo wydawać się mogło dziwaczne.

Scenariusz, reżyseria: Bartłomiej Ostapczuk
Muzyka: Maja Pietraszewska-Koper
Scenografia: Sławomir Szondelmajer
Projekt i wykonanie masek: Michał Lach

Występują: Paulina Staniaszek/ Aleksandra Batko, Renata Birska / Maja Rękawek,
Gabriela Całun, Maciej Jan Kraśniewski.

 

www.mimowie.pl

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 28 maj 2019 23:46
© 2017 Stowarzyszenie Scena 96 | Strona używa plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika.