Teatr Łata "Morskie opowieści"

Teatr Łata

Morskie opowieści

15 sierpnia, godz. 16:00, Centrum Praskie Koneser

Twórczość Teatru Łata zanurzona jest w nurcie physical theater, rzadko spotykanym w przestrzeni sztuki dla dziecka. Spektakle wyróżnia więc wyrazisty ruch, ekspresja i narracja prowadzona bez pomocy słów. Twórcom zależy aby otworzyć wyobraźnię dzieci i pokazać , że istnieje fascynująca przestrzeń dźwięku , obrazu i ruchu która niejednokrotnie mówi więcej niż wiele słów.

Założycielami „Teatru Łata” są Wioletta i Sławomir Dadej – twórcy niezależni, z teatrem związani od lat 90-tych. Sławomir Dadej: 1992-2003 Teatr Biuro Podróży, 1993-1995 Teatr Ósmego Dnia, od 2008 Teatr Ewolucji Cienia. Wioletta Dadej: 1991 – 1995 Teatr Zgrzyt, 1996 Teatr Verte, 1996 – 1997 projekt Pieśń Kozła, od 2008 Teatr Ewolucji Cienia.

Morskie opowieści to spektakl utrzymany w konwencji teatru ruchu, o lekkiej formie z wyraźnymi odniesieniami do slapsticku, rodem z niemego kina - uczy i bawi jak filmy z Charlie Chaplinem. Spektakl opowiada historię pary bohaterów, którzy wyruszają w rejs. Choć początkowe relacje między głównymi bohaterami nie należą do najbardziej udanych, to wspólne przygody zacieśniają ich więzi, co w finale kiełkuje prawdziwym uczuciem. Jest to więc spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu przygód ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń. Okazuje się bowiem, iż ciągle czegoś szukamy nie dostrzegając , że to, co najcenniejsze jest tuż obok nas.

Reżyseria: Sławomir i Wioletta Dadej

Występują: Wioletta Dadej, Kamil Zawadzki, Mirosław Ogórek

 

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 10 sierpień 2020 01:45

Festiwal na Facebook'u